Náhodné setkání, osud, hvězdy, stalker.

11. prosince 2017 v 18:10

část, ve které jsem osamělá v davu

Maturák - pro většinu lidí definice zábavy, alkoholu a nezávazných známostí. Všechno tohle ale zmizí, pokud sedíte u stolu s rodiči, nebylo vám osmnáct a oni o vás mají přehnané obavy. Možná ne zas tak přehnané, když zvážím v jaké jsem byla společnosti - dealeři a konzumenti všeho možného, alkoholem počínaje, trávou konče.

část, ve které už se blíží záchrana

Jen co skončil tance učitelů a rodičů, jeden z maturantů mě vytáhl od stolu, a na jeden ploužák mě vytrhl od "dospěláckých hovorů". Těch pár minut ale nemohlo trvat věčně, takže po chvíli jsem se vrátila zpět do fascinujícího světa maturitních otázek, plánů pro školu a dětí sestřenic z pátého kolena.
Po chvíli pro mě přišla jakási pochybná existnece - poměrně sympaticky vyhlížející kluk, který už v sobě zřejmě trochu něčeho s OH skupinou měl. Během něčeho, co se snad ani nedá nazvat tanec mě pozval na panáka. Rodiče jsem zrovna nikde neviděla, a tak jsem souhlasila, přece jen když máte nějaké to promile v krvi, každá akce je hned zábavnější.
Během konverzace, která poněkud zanikala v okolním dění mi řekl, že mi to v těch šatech moc sluší. Divný, prostě divný.

část, kdy už to vážně začalo být divné

Zeptal se mě na školu, a než jsem stihla odpovědět, už komentoval to, že jsem v druháku. "Jak tohle víš?" trochu nedůvěřivě jsem si ho prohlédla - že bych ho snad znala? "No.. Je ti šestnáct, tak předpokládám, že jsi v druháku." Vyzvídala jsem, jak ví zase tohle.

část, když už je výraz "divný" moc slabý k popisu situace

Když viděl můj udivený výraz, ještě dodal, že mám sestru, která je mladší a že jí může být asi kolem čtrnácti. Kopla jsem do sebe toho panáka a už se radši vůbec neptala. Po ještě dvou nebo třech "tancích" jsem společně s rodiči zmizela do nenávratna. (Prostě jsme odjeli domů, kvůli sourozencům, ale tohle rozhodně vyznívá dramatičtěji.)

a závěr?

Chtělo by to nějaké poučení: když vás někdo pozve na panáka, prostě to do sebe kopněte a rozhodně nezačínejte hovor.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama